Świetlica w Orchówku

Jednym z naszych najważniejszych celów na najbliższy rok jest utworzenie Świetlicy w Orchówku.

 

Otrzymaliśmy zgodę od Przeora tutejszego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynówna zagospodarowanie dwóch sal znajdujących się w budynku klasztoru i prowadzenie tu naszej placówki.

 

Chcemy, aby świetlica była miejscem integracji lokalnej społeczności, dlatego też planujemy, aby była otwarta dla wszystkich mieszkańców Orchówka.

 

Po co w Orchówku świetlica?

°         Przede wszystkim chcemy, aby dzieci z tej miejscowości miały możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób ciekawy i rozwijający

°         chcemy, aby nasze dzieci i młodzież miała większe możliwości edukacyjne, dostęp do Internetu, ciekawych szkoleń i warsztatów, a także, aby między sobą mogły dzielić się własną wiedzą i pomysłami

°         Widzimy potrzebę istnienia miejsca, w którym również dorośli będą mogli spędzać wolny czas w konstruktywny sposób – z jednej strony dbając przez to o własny rozwój, ale też dając pozytywne wzorce młodemu pokoleniu

 

 

Dzieci i młodzież szkolna znajdą tu miejsce spędzania wolnego czasu po lekcjach oraz w wakacje i ferie zimowe. Chcemy zorganizować dla nich miejsce, gdzie spokojnie będą mogły odrabiać lekcje, spotykać się w gronie rówieśników, a także rozwijać się przez różnego rodzaju działania artystyczne i społeczne. Przy wsparciu wykwalifikowanych pedagogów i specjalistów planujemy prowadzić dla nich ciekawe zajęcia tematyczne oraz rozwijające kompetencje społeczne.

 

Dla dorosłych mieszkańców Orchówka chcemy stworzyć tu miejsce spotkań i integracji społecznej. Zamierzamy organizować m. in.: spotkania z ciekawymi gośćmi, szkolenia i warsztaty oraz różnego rodzaju imprezy. Jesteśmy także otwarci na wszelkiego rodzaju inicjatywy własne.

 

Obecnie prowadzimy działania na rzecz pozyskania środków finansowych i rzeczowych w celu dostosowania pomieszczeń do potrzeb świetlicy.

 

Pomieszczenia te wymagają przede wszystkim remontu, który obejmować będzie:

  • remont podłóg,
  • odmalowanie ścian,
  • wymianę instalacji elektrycznej i hydraulicznej,
  • gruntowny remont toalety
  • gruntowny remont pomieszczenia kuchenno - socjalnego

 

W dalszej kolejności planujemy odpowiednio wyposażyć wszystkie pomieszczenia:

°        zakupić stoły i krzesła

°        zakupić kilka komputerów i drukarkę

°        wyposażyć świetlicę w gry i zabawy oraz inne materiały dydaktyczne

°        zakupić sprzęt sportowy

 

W związku z tym POSZUKUJEMY SPONSORÓW I DARCZYŃCÓW, którzy:

  • chcą wesprzeć remont finansowo
  • mogą przekazać nam niezbędne materiały budowlane, takie jak: farby, armaturę łazienkową, biały montaż itp.
  • mogą przekazać nam meble lub inne elementy wyposażenia
  • chcą zakupić na potrzeby świetlicy gry oraz zabawki dla dzieci
  • chcą wesprzeć nas ofiarując nam swoją pracę w ramach wolontariatu. Potrzebujemy wsparcia zarówno w pracach remontowych, jak i później w ramach funkcjonowania placówki (wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele, logopedzi, socjoterapeuci itp.)

 

 

aktualizacja : 2012-10-28, wyświetleń (1315)

drukuj powrót

wszelkie prawa zastrzezone przez Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia © 2019.